PGB zdobywa 70% puli w aukcji na nowe projekty OZE

Polska Grupa Biogazowa wygrała aukcję na nowe źródła energii odnawialnej przeprowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki. Będzie realizować blisko 20 projektów, na które zostanie przeznaczone prawie 70% środków udostępnionych w aukcyjnej puli.

W aukcji mogli wziąć udział inwestorzy planujący generację energii elektrycznej w biogazowniach rolniczych o mocy zainstalowanej poniżej jednego megawata.

Obecnie w systemie aukcyjnym działa siedem biogazowni rolniczych PGB o mocy blisko 1 MW każda. Dzięki projektom wybranym w aukcji rozstrzygniętej 23 listopada 2018 roku Polska Grupa Biogazowa zostanie absolutnym liderem polskiego rynku biogazowni rolniczych.

– Aby w pełni wykorzystać 15-letni okres wsparcia, nowe biogazownie muszą zacząć działać przed końcem 2020 roku. Jest to realny termin dzięki naszej autorskiej technologii, która została oparta na mobilnych, kontenerowych komponentach i którą udoskonaliśmy w trakcie realizacji pierwszych siedmiu instalacji – mówi Bogusia Igielska, Wiceprezes Zarządu PGB.

PGB ma przygotowanych wiele innych projektów, których realizacja uzależniona jest od terminów przeprowadzania aukcji w 2019 roku. Wszystkie o mocy poniżej 1 MW i – podobnie jak projekty, które wygrały tegoroczną aukcję – będą realizowane w oparciu o własną technologię PGB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here