| PL |
Do prawidłowej pracy w serwisie Polskiej Grupy Biogazowej wymagany jest Flash Player w wersji 8 lub wyższej. Prosimy o pobranie właściwej wersji Flash poprzez kliknięcie na ten link: Pobierz Flash Player

W celu lepszego poznania problematyki produkcji zielonej energii-biogazu, zgromadziliśmy dla Państwa szereg przydatnych informacji. Zapraszamy do lektury.

Co to jest biogazownia?

Biogazownia jest instalacją umożliwiającą łatwą i szybką fermentację odpadów organicznych, w wyniku której powstaje biogaz – odnawialne źródło energii.

Proces produkcyjny w biogazowni jest niezależny od warunków atmosferycznych i jest realizowany w trybie ciągłym. Technologia biogazowa umożliwia utylizację zarówno odpadów rolniczych, jak i przemysłowych. Produkcja biogazu jest w pełni zautomatyzowana, a do jej obsługi wystarczy tylko jedna osoba.

W szczelnych i hermetycznych instalacjach biogazowych, wytwarzany jest metan, a z płynu pofermentacyjnego powstaje wysoko wydajny nawóz. Metan znajduje zastosowanie w produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Nawóz produkowany w postaci granulatu doskonale użyźnia glebę.

Jakie są rodzaje biogazowni?

  • biogazownie rolnicze
  • biogazownie przemysłowe

Przydatne linki:

www.biogazownia.pl
www.biogazownie.pl

© PGB Development Sp. z o.o.